אודות אלפא

צפו בניקי גאמבל ואישתו פיפה מסבירים למה אלפא כל כך מתאים לתרבות הישראלית.

אלפא החל בכנסייה בשם השילוש הקדוש בברומפטון (Holy Trinity Brompton- HTB) בלונדון בשנת 1977. ניהולו הועבר לידי ניקי גאמבל בשנת 1990 והוצב מחדש כמפגשים עבור אנשים אשר אינם חלק מהכנסייה. מספר האנשים שהשתתפו באלפא ב-HTB גדל במהירות למאות, דבר שמשך את תשומת לבם של כנסיות אחרות מזרמים שונים שביקשו למצוא כלי יעיל לבישור.

זה הוביל לכנס אלפא הראשון בשנת 1993 ב-HTB בו השתתפו למעלה מ-1000 מנהיגי כנסייה כדי ללמוד על אלפא וכיצד להשתמש בו בקהילתם. ככל שגבר העניין, אורגנו כנסים של אלפא ברחבי העולם וסדרת הסרטים המקורית של אלפא צולמה ב-1994 כדי להנגיש אותה לקהל הרחב ביותר.

כעת בכל העולם מיליוני אנשים ניסו את אלפא והוא תורגם ל-112 שפות שונות. השיחות של אלפא עוצבו מחדש עבור הקהל של היום בסדרת סרטי אלפא וסדרת אלפא לנוער נוצרה כדי להגיע לדור צעיר יותר עם הבשורה. גם כשהזמנים השתנו, אלפא המשיך לשמש את הכנסייה ככלי יעיל להגיע לאנשים עם הבשורה של ישוע המשיח.

יש בנו תשוקה לאחדות

אלפא מהווה דרך יעילה לבישור כאשר זה נעשה על ידי ובאמצעות הקהילה המקומית. על ידי התמקדות ביסודות האמונה בישוע. אלפא פותח את הדלת לשימוש כמעט בכל הקשר, כך שלכל אחד תהיה הזדמנות לראות את חיי חבריהם משתנים על ידי הבשורה.

אנחנו מאמינים שהקהילה ראויה לטוב ביותר

מטרתנו היא לתמוך באופן מתמיד בקהילה עם משאבים וכלים שעוזרים ליצור מרחב שבו אנשים נלהבים להביא את חבריהם לשיחה על ישוע. סדרת סרטי אלפא וסדרת אלפא לנוער תוכננו כך שהאורחים נכנסים למסע של אמונה למשך מספר שבועות. כל מפגש מכסה מרכיב מרכזי של הבשורה בצורה נוחה למעקב ומשאיר מקום לאנשים לבחון את שאלותיהם על החיים, אמונה ואלוהים.

אנחנו נותנים את הכל

אלפא הוא בחינם עבור הקהילה ואנחנו מעודדים את הקהילות להעביר את זה בחינם גם עבור האורחים. אנחנו מאמינים שלכולם צריכה להיות הזדמנות לחקור את החיים ואת האמונה בישוע בכל מקום שהוא בעולם ללא עלות. אלפא הוא ארגון ללא מטרות רווח המסתמך על נדיבותם של התורמים כדי להיות מסוגל לספק את משאבי אלפא בחינם.