אודות אלפא

צפו בניקי גאמבל ואישתו פיפה מסבירים למה קורסי אלפא כל כך מתאימים לתרבות הישראלית.

קורס אלפא החל בכנסייה בשם השילוש הקדוש בברומפטון (Holy Trinity Brompton- HTB) בלונדון בשנת 1977. הוא עבר לידי ניקי גאמבל בשנת 1990 והוצב מחדש כקורס עבור אנשים שמחוץ לכנסייה. מספר האנשים שלומדים באלפא ב-HTB גדל במהירות למאות, דבר שמשך את תשומת לבם של כנסיות אחרות מזרמים שונים שביקשו למצוא כלי יעיל לבישור.

זה הוביל לכנס אלפא הראשון בשנת 1993 ב-HTB בו השתתפו למעלה מ-1000 מנהיגי כנסייה כדי ללמוד על אלפא וכיצד להשתמש בו בקהילתם. ככל שגבר העניין, אורגנו כנסים של אלפא ברחבי העולם וסדרת הסרטים המקורית של אלפא צולמה ב-1994 כדי להנגיש אותה לקהל הרחב ביותר שאפשר.

כעת בכל העולם מיליוני אנשים ניסו את הקורס של אלפא והוא תורגם ל-112 שפות שונות. השיחות של אלפא עוצבו מחדש עבור הקהל של היום בסדרת סרטי אלפא וסדרת אלפא לנוער נוצרה כדי להגיע לדור צעיר יותר עם הבשורה. גם כשהזמנים השתנו, קורס אלפא המשיך לשמש את הכנסייה ככלי יעיל להגיע לאנשים עם הבשורה של ישוע המשיח.

יש בנו תשוקה לאחדות

קורס אלפא נוצר כדי להדגיש את היסודות שכל הזרמים מסכימים עליהם. אנחנו מאמינים שמה שמאחד אותנו גדול לאין שיעור ממה שמפריד בינינו. קורס אלפא הוא צורה יעילה לבישור כאשר נעשה על ידי ובאמצעות הקהילות המקומית. על ידי התמקדות ביסודות האמונה המשיחית, הוא פותח את הדלת לשימוש באלפא כמעט בכל הקשר, כך שלכל אחד תהיה הזדמנות לראות את חיי חבריהם משתנים על ידי הבשורה.

אנחנו מאמינים שהקהילה ראויה לטוב ביותר

מטרתנו היא לתמוך באופן מתמיד בקהילה עם משאבים וכלים שעוזרים ליצור מרחב שבו אנשים נלהבים להביא את חבריהם לשיחה על ישוע. סדרת סרטי אלפא וסדרת אלפא לנוער תוכננו לקחת את האורחים למסע של אמונה במשך מספר רב של שבועות. כל מפגש מכסה מרכיב מרכזי של הבשורה בצורה נוחה למעקב ומשאיר מקום לאנשים לבחון את שאלותיהם על החיים, אמונה ואלוהים.

אנחנו נותנים את הכל

קורס אלפא הוא בחינם עבור הקהילה ואנחנו מעודדים את הקהילות שיהיה בחינם גם עבור האורחים. אנחנו מאמינים שלכולם צריכה להיות הזדמנות לחקור את החיים ואת האמונה המשיחית בכל מקום שהוא בעולם ללא עלות. אלפא הוא ארגון ללא מטרות רווח המסתמך על נדיבותם של התורמים כדי להיות מסוגל לספק את משאבי אלפא בחינם.